Z médií

Vladimír Sitta zproštěn obžaloby

13.02.2017

Dnešního dne Vrchní soud v Praze projednal odvolání Vladimíra Sitty, oznamovatele a jednoho z hlavních svědků v kauze tunelování DPP.

Vladimír Sitta se odmítl podílet na tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy a v roce 2009 upozornil protikorupční policii na nekalosti ve společnosti Neograph a v DPP. „Odměnou“ mu bylo zahájení trestního stíhání proti jeho osobě. Rozsudkem Městského soudu v Praze byl odsouzen. Nyní jej Vrchní soud v Praze pravomocně zprostil obžaloby v jedné části skutku a druhou část vrátil Městskému soudu k novému projednání.

O rozhodnutí informovala média zde (cca 21:00), zde, zde a zde.

Vymáhání výživného

31.01.2017

V hlavním večerním zpravodajském pořadu TV Barrandov (od 3:00) se advokát Petr Kočí vyjadřoval k možnosti uplatňování a vymáhání výživného na nezletilé děti.

Úspěch u Ústavního soudu proti Vondráčkové

14.09.2016

Ústavní soud dnes na základě ústavní stížnosti podané Janem Šináglem, zastoupeným Petrem Kočím, zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Praze.

Krajský soud v Praze předběžným opatřením zakázal aktivistovi Janu Šináglovi vyjadřovat se ke vztahům zpěvačky Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala. Janu Šináglovi však nedal prostor přednést argumenty a porušil tím jeho základní právo.

O věci podrobněji informuje server idnes.cz (zdroj).

Porušení ústavního práva S. Zadeha

23.05.2016

V souvislosti s případem klienta naší kanceláře – MUDr. Shahrama Zadeha – se spolu s dalšími právními experty vyjadřoval v hlavní reportáži zpravodajství TV Prima i TV Nova advokát Petr Kočí ke kauze porušování práva na zákonného soudce u Krajského soudu v Brně.

K souvisejícím aspektům porušení ústavního práva obžalovaných přidělováním případů v rozporu s rozvrhem práce se v hlavních reportážích věnovala TV Prima i v dalších dnech (zde, zde a zde).

PředchozíNásledující

Informace související s naší advokátní kanceláří prezentované v médiích.