Aktuality

Komentáře ke směrnici o autorském právu

26.07.2020

V nejnovějším čísle časopisu Právní rádce vyšel článek o chystané transpozici Směrnice Evropského parlamentu a Rady (EU) 2019/790 o autorském právu a právech s ním souvisejících na jednotném digitálním trhu. K této problematice se pro Právního rádce vyjadřoval i advokát naší kanceláře Josef Aujezdský. Celý zmiňovaný článek je možné nalézt zde, přičemž kompletní text položených otázek a našich odpovědí naleznete v sekci články.

Judikatura SDEU - vyčerpání práv k OZ

13.07.2020

V právním oběžníku č. 09/2018 jsme se blíže věnovali judikatuře Soudního dvora EU v oblasti vyčerpání práv k ochranným známkám, a to i ve vztahu k problematice tzv. selektivních distribučních kanálů. Pozornost jsme věnovali zejména rozhodnutím ve věcech Parfums Christian Dior SA a Parfums Christian Dior BV proti Evora BV (C-337/95), L'Oréal SA (C-487/07), BergSpechte (C-278/08) Portakabin Ltd, Portakabin BV proti Primakabin BV (C-558/08) a dále rozhodnutí ve spojených věcech Google France SARL a Google Inc. proti Louis Vuitton Malletier SA (C-236/08), Google France SARL proti Viaticum SA a Luteciel SARL (C-237/08) a Google France SARL proti Centre national de recherche en relations humaines (CNRRH) SARL a další (C-238/08).

Livesport TV získává Kinobox

11.06.2020

Advokátní kancelář Mašek, Kočí, Aujezdský zastupovala společnost Livesport TV s.r.o. při akvizici filmového portálu Kinobox.cz. Kinobox vznikl v devadesátých letech jako televizní filmový magazín a později se z něj stal populární filmový web, který navštíví přes milion lidí měsíčně. Dosavadního vlastníka Petr Vachlera zastupovala advokátní kancelář Vyskočil, Krošlák a partneři. Livesport plánuje z Kinoboxu vytvořit databázi audiovizuálních děl, která se přizpůsobí jednotlivým uživatelům a usnadní jim orientaci v nabídce filmů a pořadů. Více informací o této transakci můžete nalézt kupříkladu zde.

Přechod nebezpečí škody na věci

06.06.2020

V rámci právního oběžníku č. 8/2018 jsme se zabývali další otázkou související s doručováním zboží spotřebitelům ze strany internetových obchodníků. Konkrétně šlo o problematiku okamžiku přechodu nebezpečí škody na věci. S tímto naším textem se můžete nyní seznámit v sekci články.