Z médií

Vyjádření k uložení ojediněle nízkého trestu

21.08.2020

Krajským soudem v Hradci Králové byl pachateli, který dvakrát udeřil kolegu na firemním večírku a ten na následky zranění po pádu na chodník zemřel, uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou pěti let. Vzhledem k tomu, že trest byl vyměřen pod dolní hranicí trestní sazby, vyvolalo toto rozhodnutí velký zájem veřejnosti. K případu uložení ojediněle nízkého trestu za ublížení na zdraví s následkem smrti se pro advokátní deník vyjadřuje i Petr Kočí.

Konečné rozhodnutí v případu Vladimíra Sitty

06.03.2020

Česká televize informovala o rozhodnutí Nejvyššího soudu v případu Vladimíra Sitty.

Sittův obhájce, Petr Kočí, k věci uvedl: "Od počátku stíhání jsem byl přesvědčen o nevině Vladimíra Sitty, nikdy nejednal na úkor Neographu a nikdy mu nezpůsobil žádnou škodu. Nicméně trestní řízení bylo vedeno po dobu neúnosných 8 let, a to způsobem, že i soud musel následně upozornit na vzniklé legitimní pochybnosti o nepodjatosti policejního orgánu a státní zástupkyně. Jsem proto rád, že dovolací soud nyní odmítl dovolání Nejvyššího státního zástupce a případ tím definitivně ukončil. Klient je zcela zproštěn obžaloby."

Anketa ke kauze Čapí hnízdo

10.09.2019

Server iROZHLAS.cz požádal 57 osobností českého práva, aby nabídly svůj pohled na nejnovější dění v případu, který rozdělil odbornou veřejnost. Mezi ostatními odborníky se k případu vyjádřil i Petr Kočí.

K odpovědnosti státu za škodu

12.07.2019

Včerejšího dne se v Televizních novinách TV Nova (čas 29:20) vyjadřoval Petr Kočí ke zprávě Ministerstva spravedlnosti o částkách vyplacených ministerstvem v loňském roce za škodu způsobenou státem při výkonu veřejné moci.

PředchozíNásledující

Informace související s naší advokátní kanceláří prezentované v médiích.