Z médií

Jiří Komárek zproštěn

02.05.2018

Bývalý policista Jiří Komárek, jehož obhajoval Petr Kočí, nebude potrestán za výrok o policejním prezidentovi Tomáši Tuhém, že je podezřelý z brutálního úniku informací.

Krajský soud v Praze v pondělí vyhověl Komárkovu odvolání, zrušil původní odsuzující rozsudek a zprostil jej obžaloby. Rozsudek je nyní pravomocný.

O výsledku trestního řízení informovala většina médií, např. Česká televize či idnes.cz.

Rozsudek ve věci Jiřího Komárka

22.12.2017

Včerejšího dne rozhodl Okresní soud Praha - západ v případu stíhání Jiřího Komárka. Bývalý vedoucí ostravské expozitury již zaniklého ÚOOZ, byl uznán vinným. S rozhodnutím soudu nesouhlasí, a proto proti němu ihned po vyhlášení podal odvolání.

O hlavním líčení informovala Česká televize, server iDnes.cz i většina dalších médií.

Případ Jiřího Komárka

01.12.2017

O případu bývalého vedoucího ostravské expozitury již zaniklého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiřího Komárka informoval tištěný deník Právo i server novinky.cz. V článku byl citován i Petr Kočí jako obhájce pana Komárka. Články přinesly zejména informaci o hlavním líčení, které se bude konat 21. prosince u Okresního soudu Praha - západ.

Vladimír Sitta zproštěn obžaloby

13.02.2017

Dnešního dne Vrchní soud v Praze projednal odvolání Vladimíra Sitty, oznamovatele a jednoho z hlavních svědků v kauze tunelování DPP.

Vladimír Sitta se odmítl podílet na tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy a v roce 2009 upozornil protikorupční policii na nekalosti ve společnosti Neograph a v DPP. „Odměnou“ mu bylo zahájení trestního stíhání proti jeho osobě. Rozsudkem Městského soudu v Praze byl odsouzen. Nyní jej Vrchní soud v Praze pravomocně zprostil obžaloby v jedné části skutku a druhou část vrátil Městskému soudu k novému projednání.

O rozhodnutí informovala média zde (cca 21:00), zde, zde a zde.

Informace související s naší advokátní kanceláří prezentované v médiích.