Z médií

Žaloba Ivo Rittiga

05.07.2018

Vrchní soud v Praze potvrdil rozhodnutí Městského soudu v Praze z listopadu 2016 a zamítl žalobu Ivo Rittiga proti Nadačnímu fondu proti korupci na ochranu osobnosti o odstranění následků neoprávněných zásahů. Spor se týkal kauzy předražených jízdenek Dopravního podniku hlavního města Prahy.

Petr Kočí, právní zástupce Fondu, k tomu dodal: „Vrchní soud v Praze dnes potvrdil závěr soudu prvního stupně, že všechny výroky, které Nadační fond o panu Ivu Rittigovi zveřejnil a které byly předmětem žaloby, byly zveřejněny oprávněně a nezasahovaly tak do osobnostních práv žalobce.“

O případu informovali např. Novinky.cz, tisková zpráva Fondu je zde.

Jiří Komárek zproštěn

02.05.2018

Bývalý policista Jiří Komárek, jehož obhajoval Petr Kočí, nebude potrestán za výrok o policejním prezidentovi Tomáši Tuhém, že je podezřelý z brutálního úniku informací.

Krajský soud v Praze v pondělí vyhověl Komárkovu odvolání, zrušil původní odsuzující rozsudek a zprostil jej obžaloby. Rozsudek je nyní pravomocný.

O výsledku trestního řízení informovala většina médií, např. Česká televize či idnes.cz.

Rozsudek ve věci Jiřího Komárka

22.12.2017

Včerejšího dne rozhodl Okresní soud Praha - západ v případu stíhání Jiřího Komárka. Bývalý vedoucí ostravské expozitury již zaniklého ÚOOZ, byl uznán vinným. S rozhodnutím soudu nesouhlasí, a proto proti němu ihned po vyhlášení podal odvolání.

O hlavním líčení informovala Česká televize, server iDnes.cz i většina dalších médií.

Případ Jiřího Komárka

01.12.2017

O případu bývalého vedoucího ostravské expozitury již zaniklého Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu Jiřího Komárka informoval tištěný deník Právo i server novinky.cz. V článku byl citován i Petr Kočí jako obhájce pana Komárka. Články přinesly zejména informaci o hlavním líčení, které se bude konat 21. prosince u Okresního soudu Praha - západ.

Informace související s naší advokátní kanceláří prezentované v médiích.