Aktuality

Vladimír Sitta zproštěn obžaloby

13.02.2017

Dnešního dne Vrchní soud v Praze projednal odvolání Vladimíra Sitty, oznamovatele a jednoho z hlavních svědků v kauze tunelování DPP.

Vladimír Sitta se odmítl podílet na tunelování Dopravního podniku hlavního města Prahy a v roce 2009 upozornil protikorupční policii na nekalosti ve společnosti Neograph a v DPP. „Odměnou“ mu bylo zahájení trestního stíhání proti jeho osobě. Rozsudkem Městského soudu v Praze byl odsouzen. Nyní jej Vrchní soud v Praze pravomocně zprostil obžaloby v jedné části skutku a druhou část vrátil Městskému soudu k novému projednání.

On-line služby v zemích EU z pohledu DPH

07.02.2017

Problematice poskytování elektronicky poskytovaných služeb do členských zemí Evropské unie osobám nepovinným k dani z přidané hodnoty jsme se věnovali v našem právním oběžníku č. 12/2014, a to ve vztahu k novele zákona o dani z přidané hodnoty, která nabyla účinnosti od 01.01.2015. Tento text můžete nyní nalézt také v sekci články naší webové stránky.

Náklady na dopravu při odstoupení od smlouvy

12.01.2017

Problematice hrazení náhrady nákladů v případě odstoupení od smlouvy z důvodu vad zboží kupujícím jsme se věnovali v právním oběžníku č. 11/2014. Konkrétně, zdali v případě, kdy dojde k odstoupení od kupní smlouvy kupujícím z důvodu vad zboží, má prodávající povinnost vrátit kupujícímu nejen samotnou kupní cenu zboží, ale i další platby zaplacené kupujícím související s dodáním zboží (doprava, balné) či nikoliv. Právní oběžník je každý měsíc vyhotovován naší advokátní kanceláří pro členy spolku Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

POUR FÉLICITER 2017

22.12.2016

Advokátní kancelář Mašek, Kočí, Aujezdský si tímto dovoluje popřát všem klientům a spolupracovníkům do nového roku 2017 hodně štěstí, zdraví a úspěchů. Naši tradiční on-line novoročenku, tentokráte v mírně soutěžním duchu, si můžete prohlédnout zde.

PředchozíNásledující