Aktuality

Rozhodnutí SDEU – C 160/15

13.09.2016

Na serveru LUPA vyšel článek obsahující vyjádření naší advokátní kanceláře k rozhodnutí Soudního dvora Evropské unie ve věci GS Media BV proti Sanoma Media Netherlands BV, Playboy Enterprises International Inc., Britt Geertruida Dekker (C 160/15). Rozhodnutí se týká problematiky umísťování hypertextových odkazů na protiprávní obsah z pohledu možného zásahu do autorského práva.

Úspěch u Ústavního soudu proti Vondráčkové

12.09.2016

Ústavní soud dnes na základě ústavní stížnosti podané Janem Šináglem, zastoupeným Petrem Kočím, zrušil rozhodnutí Krajského soudu v Praze.

Krajský soud v Praze předběžným opatřením zakázal aktivistovi Janu Šináglovi vyjadřovat se ke vztahům zpěvačky Heleny Vondráčkové a jejího manžela Martina Michala. Janu Šináglovi však nedal prostor přednést argumenty a porušil tím jeho základní právo.

Více v sekci Z médií.

Nepřiměřená ujednání ve spotřebitelských sml.

01.09.2016

Ustanoveními občanského zákoníku provádějícími Směrnici Rady 93/13/EHS o nepřiměřených podmínkách ve spotřebitelských smlouvách jsme se zabývali v právním oběžníku č. 7/2014. Konkrétně jsme se věnovali tzv. nepřiměřeným ujednáním ve spotřebitelských smlouvách, jež jsou ve smlouvách mezi podnikatelem a spotřebitelem zakázána. Právní oběžník připravuje naše advokátní kancelář každý měsíc pro členy spolku Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

Poskytování záruky dle NOZ

12.08.2016

Právní úpravě záruky za jakost poskytované smluvně či jednostranným projevem vůle jsme se věnovali právním oběžníku č. 6/2014, přičemž tento text byl nyní zveřejněn i na naší webové stránce. Právní oběžník připravuje naše advokátní kancelář pro členy spolku Asociace pro elektronickou komerci (APEK).

PředchozíNásledující